Opony wielosezonowe - rozwiązanie na kapryśną aurę

Jesień to czas odwiecznych dylematów kierowców- czy zmieniać opony na zimowe?

Jesień to czas odwiecznych dylematów kierowców- czy zmieniać opony na zimowe?
Łagodniejący klimat powoduje powolne zacieranie ostrych granic pomiędzy porami roku. Tym argumentem kierowcy coraz częściej usprawiedliwiają jeden komplet posiadanych opon. Idealnie, jeśli samochód wyposażony jest w osobny komplet na zimę i lato, ale jeśli nie jest to możliwe, sprawdzonym kompromisem są opony całoroczne.
Takie rozwiązanie posiada w swojej ofercie marka Dębica proponując swoim klientom oponę wielosezonową Dębica Navigator 2. Spełnia ona oficjalne standardy opon zimowych, zachowując jednocześnie cechy opony letniej. Zwykle konstrukcja wszystkich opon całorocznych jest podobna. Bieżnik w swej środkowej części ma sporo nacięć zapewniających jak najlepszą przyczepność na trudnych zimowych nawierzchniach, natomiast  na zewnątrz masywne klocki, odporne na zniekształcenia i szybkie ścieranie, stabilizujące tor jazdy w lecie.
Decydując się na zakup opon całorocznych należy pamiętać, że jakość przez nie prezentowana jest uśrednioną wartością osiągów opony letniej i zimowej.
Zlekceważenie doboru odpowiedniego ogumienia do warunków panujących na drodze często pociąga za sobą bardzo poważne konsekwencje w postaci utraty panowania nad pojazdem. Jazda na oponach letnich zimą czy też na zimowych w lecie jest skrajnie nieodpowiedzialna. Pamiętajmy, że oprócz życia swojego i swoich najbliższych ryzykujemy zdrowie innych uczestników ruchu.
Jeśli mimo wszystko nie możemy pozwolić sobie na 2 wymienne komplety ogumienia, opony całoroczne są rozwiązaniem kompromisowym.
Najlepiej sprawdzą się w łagodnym klimacie, gdzie opady śniegu są raczej rzadkie a zimy łagodne.

Zapewnią nam :

  • osiągi niezależne od pory roku
  • dobrą przyczepność w każdych warunkach pogodowych
  • wysoką odporność na aquaplaning
  • dobre osiągi na zimowej drodze
  • niższy poziom hałasu

Dębica Navigator 2 łączy w sobie wszystkie te cechy …..i pogoda już Cię nie zaskoczy.

Polityka prywatności

Firma Oponiarska Dębica S.A., ul. 1 Maja 1, 39-200 Dębica, POLSKA