Jak radzić sobie z agresywnymi kierowcami

Agresywni kierowcy to niestety coraz częstszy problem pojawiający się na naszych drogach. Dlatego warto wiedzieć jak sobie z nimi radzić.

 Ciągły pośpiech i walka o wyścig z czasem są przyczyną wielu nieprzewidywalnych zachowań kierowców. Poniżej kilka wskazówek  jak radzić sobie z nimi  i co najważniejsze jak nie dać się sprowokować  przez drogowego furiata.

Jeśli kierowca jadący za tobą lub obok ciebie przejeżdża skrzyżowanie na czerwonym świetle, jeździ slalomem, trąbi, mruga światłami, jedzie za blisko poprzedzającego go samochodu, wyprzedza z prawej strony, krzyczy lub wykonuje nieprzyzwoite gesty, czy grymasy, uważaj – masz do czynienia z tzw. kierowcą agresywnym, który bywa niebezpieczny. W takim wypadku:

  • O ile to możliwe, zjedź takiemu kierowcy z drogi.
  • Nie ścigaj się z nim.
  • Unikaj kontaktu wzrokowego z agresywnym kierowcą.
  • Ignoruj jego gesty i nigdy sam ich nie powtarzaj.
  • Jeśli uważasz, że zachowanie tego kierowcy może być niebezpieczne dla innych uczestników ruchu, zawiadom policję podając opis auta, numery rejestracyjne, miejsce zdarzenia i – o ile to możliwe – przypuszczalny kierunek jazdy. Najlepiej zrobić to przez telefon komórkowy dzwoniąc na numer 997 lub 112.

Polityka prywatności

Firma Oponiarska Dębica S.A., ul. 1 Maja 1, 39-200 Dębica, POLSKA