O firmie

Firma Oponiarska Dębica S.A. to wiodący na polskim rynku producent opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w Spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company, który aktualnie poprzez Goodyear Holdings S.àr.l z siedzibą w Luksemburgu posiada pośrednio ok. 87,251% kapitału zakładowego Spółki.

Siedziba Spółki znajduje się w Dębicy (woj. podkarpackie), gdzie zlokalizowana jest również fabryka opon. Spółka prowadzi działalność produkcyjną w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC. Firma Oponiarska Dębica S.A. nie tworzy grupy kapitałowej.

Firma Oponiarska Dębica S.A. jest producentem opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Oferuje szeroki asortyment produktów dostosowanych do różnorodnych potrzeb klientów, związanych z:

  • zmiennymi warunkami pogodowymi – oferta obejmuje zarówno opony letnie, zimowe, jak i całoroczne,
  • różnymi nawierzchniami,
  • stylem jazdy (na długie lub krótkie trasy, spokojna lub dynamiczna jazda),
  • marką samochodu – Spółka zapewnia opony na pierwsze wyposażenie samochodów wiodących marek motoryzacyjnych.
  • możliwościami finansowymi (klasa ekonomiczna, średnia albo premium).

Spółka produkuje opony zarówno pod własną marką Dębica, jak i innych marek należących do koncernu Goodyear, m.in.: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava. Ponadto opony marki Dębica są produkowane przez inne zakłady produkcyjne należące do koncernu Goodyear. Firma Oponiarska Dębica S.A. jest także producentem membran wulkanizacyjnych przeznaczonych do produkcji opon.

W 2018 roku wartość sprzedaży Spółki wyniosła 1 932,2 mln zł i była niższa w porównaniu ze sprzedażą 2017 roku o 31 185 tys. zł (1,6%). Sprzedaż na rynki zagraniczne wyniosła 1 712,3 mln zł i stanowiła 88,6% całości wartości sprzedaży, w tym 98,5% stanowiła sprzedaż do Goodyear Dunlop Tires Operations S.A. z siedzibą w Luksemburgu. Wartość sprzedaży na rynek krajowy wyniosła 11,4% ogólnych przychodów ze sprzedaży.

Główne rynki eksportu opon produkowanych w T.C. Dębica S.A., a następnie odkupowanych przez Goodyear Dunlop Tires Operations S.A. to: Luksemburg, Niemcy, Turcja, USA, Kanada, Francja.

Firma Oponiarska Dębica S.A. posiada następujące certyfikaty wspierające zarządzanie biznesem:

  • zarządzania jakością: IATF 16949 w zakresie projektowania i produkcji opon,
  • zarządzania środowiskiem: ISO 14001 w zakresie produkcji i magazynowania opon,
  • zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy: OHSAS 18001 w zakresie produkcji i magazynowania opon,
  • zarządzania energią: ISO 50001 w zakresie produkcji opon.

31 grudnia 2018 roku Spółka zatrudniała 2 872 pracowników, w 2017 roku – 2 772.

Korzystamy z plików cookie w celu zagwarantowania maksymalnej wygody podczas przeglądania naszej witryny. Dowiedz się więcej

Polityka prywatności

Firma Oponiarska Dębica S.A., ul. 1 Maja 1, 39-200 Dębica, POLSKA