CSR

Firma Oponiarska Dębica S.A. od lat jest aktywnym obywatelem Dębicy, czego wyrazem są wspierane przez nią liczne działania o charakterze społecznym i edukacyjnym, zarówno w mieście, jak i w regionie. Co roku planuje w budżecie Fundusz Darowizn, z którego środki przeznaczone są na działalność umożliwiają m. in. pomoc osobom niepełnosprawnym i potrzebującym.

Szczególnie chętnie przedsiębiorstwo angażuje się w finansowanie inicjatyw wspomagających rozwój dzieci i młodzieży. Jest głównym partnerem programu „Bezpieczna droga do szkoły”, w którym wyposaża wszystkie dzieci rozpoczynające rok szkolny w szkołach podstawowych w wyprawki z elementami odblaskowymi zwiększającymi widoczność dzieci po zmroku oraz w książeczkę do kolorowania, promującą zasady prawidłowego poruszania się po drodze.

W 2015 roku we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej Firma Oponiarska Debica S.A. przygotowała „Drogowe Abecadło Goodyeara” - zestaw materiałów edukacyjnych dla nauczycieli nauczania początkowego. Pakiety zawierają scenariusze do prowadzenia lekcji, gry oraz kolorowanki poświęcone bezpieczeństwu drogowemu. Materiały te mają pomóc nauczycielom w urozmaiceniu zajęć dla dzieciom z klas I – III oraz oddziałów zerowych z wiedzy o ruchu drogowym, które są w podstawie programowej. Mają być także źródłem inspiracji dla własnych, autorskich pomysłów na lekcje dotyczące bezpieczeństwa i zasad ruchu drogowego dla nauczycieli.

Również dzięki Firmie Oponiarskiej Dębica S.A. uczniowie wszystkich szkół średnich w Dębicy mogą nauczyć się udzielania pierwszej pomocy medycznej, ćwicząc na profesjonalnych fantomach resuscytacyjnych dorosłego człowieka i niemowlęcia. „Dorosły” fantom jest wyposażony w elektroniczne czujniki i wskaźniki diodowe, dzięki czemu uczniowie mogą natychmiast przekonać się, czy podjęta przez nich akcja ratunkowa okazała się skuteczna. 

Firma Oponiarska Dębica S.A. chętnie angażuje się w projekty edukacyjne. Od początku powstania oddziału w Dębicy firma wspiera Politechnikę Dziecięcą, w której dzieci w wieku od 6 do 12 lat uczestniczą w wykładach i laboratoriach oraz mają okazję zagłębiać tajniki nauki. Politechnika Dziecięca organizowana jest przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”.

W ramach współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Fundacją Przyjaciółka Firma Oponiarska Dębica S.A. przystąpiła do akcji „Dobre Dzieciństwo”, w ramach którego zapewniła letnie zajęcia dla dzieci z lokalnych świetlic środowiskowych. W grudniu 2015 r. pracownicy dębickiego zakładu wraz z pracownikami Goodyear Dunlop Tires Polska wcielili się w rolę pomocników Św. Mikołaja i przygotowal paczki świąteczne dla podopiecznych świetlicy środowiskowej „Iskierka” w Latoszynie, objętych programem „Qurier Świętego Mikołaja”.

Od 2012 roku na początek wakacji w czerwcu Firma Oponiarska Dębica organizuje festiwal GOODFEST, który z roku na rok wzbudza coraz większe zainteresowanie publiczności i mediów z całejPolski.Festiwal jest coraz bardziej rozpoznawalny wśród miłośników muzyki alternatywnej oraz bywalców największych festiwali muzycznych w naszym kraju. GOODFEST zbudował dobrą, silną markę, która zawsze oznacza polską muzykę na najwyższym poziomie. Dla wielu mieszkańców Podkarpacia, GOODFEST stał się stałym elementem wakacyjnego kalendarza i gwarancją dobrej zabawy i rozrywki dla całej rodziny. Zastąpił on organizowany co roku festyn Dębica-Dębicy, których zorganizowano piętnaście edycji.

Korzystamy z plików cookie w celu zagwarantowania maksymalnej wygody podczas przeglądania naszej witryny. Dowiedz się więcej

Firma Oponiarska Dębica S.A., ul. 1 Maja 1, 39-200 Dębica, POLSKA